Trump Towers Kule:1 Kat:18

Şişli / İstanbul / Türkiye

Listeleri Karşılaştır

Yunanistan: İş Kurun, Kazanın

  • Temmuz 31, 2018
  • Blog
  • 0
Yunanistan: İş Kurun, Kazanın

Yunanistan AB’de yabancılar tarafından iş yapılabilecek en uygun ülkelerden biridir. Birçok yabancı Yunanistan’da sıfırdan bir iş kurarak veya halihazırdaki başarılı bir işi satın alarak bu durumu deneyimleme şansını yakalamıştır.

Yunanistan’da bir iş kurmak, yerleşmiş iş gelenekleri ve inovasyona açıklığın eşsiz bir birleşimidir. Bugün isteyen herkes Yunanistan’da bir iş yeri satın alabilir; yasalar bunun için en uygun şartları sağlamaktadır. Aynı zamanda günümüzde satış ve satın alım işlemlerinde karşılaşılabilecek yasal durumlarda yardım hizmeti sağlayan birçok şirket bulunmaktadır.

B içerisinde kurumlar vergisi oranı en yüksek ülkelerden biri olduğu için, Yunanistan‘da bir otel satın almak için ilgili yasaları incelemek önemlidir. Buna karşın, 89 sayılı kanun yabancılar için bir dizi vergi avantajı sağlamaktadır.

Yabancılar arasında en popüler seçeneklerden birisi de var olan bir işletmeyi satın almaktır. Bu şekilde Yunanistan’da sektörde halihazırda faaliyette bulunan bir otel satın alabilir, hazır müşteri portföyü sayesinde neredeyse ilk günden itibaren düzenli kazanç sahibi olabilirsiniz.

Turizm ülkenin önemli gelir kaynaklarından birini oluşturduğu ve her yıl sürekli büyüyüp geliştiği için, Yunanistan‘da emlak işi gerçekleştirmenin kazancının neredeyse garantili olduğu bilinen bir gerçektir.

Başlangıç yatırımı için küçük bir miktar dahi verimli olabilir. Bu, Yunanistan‘da bir otel satın almak için birkaç yüz bin euro ile birkaç milyon euro arasında bir miktara gereksinim duyacağınız anlamına gelir, fakat küçük veya butik oteller 100.000 euro’nun altına da mal olabilmektedir. Aynı zamanda, uygun bir fiyat politikası ve pazarlama stratejisi oluşturulduğunda, bahsedilen miktarlardaki bir sermaye yatırımıyla dahi elde edilebilecek kazanç, yatırım/kar oranları bakımından 100’den fazla odaya sahip bir tesisten daha az olmayacaktır.

İlgili Mesajlar

  • Blog

Yunanistan Oturma İzni

Yunanistan Oturma İzni Yunanistan oturma izni işlemleri ile yatırımlara değer katan Nova...

Devamını oku

Yunanistan Gayrimenkul

Yunanistan gayrimenkul yatırımı için farklı özellikleri ve gelişime açık yapısı ile...

Devamını oku

Yunanistan Oturum İzni

Akdeniz ikliminin sıcaklığını ve yeşil doğasını sunan Yunanistan oturum izni fırsatı ile...

Devamını oku

Tartışmaya Katıl

ArabicChinese (Simplified)EnglishGermanTurkish
WhatsApp chat